Tervem nahk selle sügavamatest kihtidest välimisteni

Et hoida nahka võimalikult värskena, vajavad nii selle sügavamad kui ka pealmised kihid korralikku toitmist. Järgnevalt toome teieni nõuanded, kuidas hoida oma nahk võimalikult värske.

Te olete see, mida sööte. Toitainetevaene toitumine väljendub nii teie naha kui ka keha pinnal. Naharakke toodetakse naha sügavamas kihis, kus nende talitlusvõime sõltub toitainetest, mis on järele jäänud pärast seda, kui eluks tähtsamad kehaosad on kogu kehale antavast toidust oma osa ära kasutanud. Seega, peamine saladus, kuidas suurepärane välja näha, on tagada oma naha vajadusi rahuldav piisav toitainetekogus – lisaks oma nahale sobivale nahahooldusele.

Korralik toitumine, kaunis nahk

A-vitamiin on vajalik uute naharakkude moodustamiseks ja naha normaalse seisukorra säilitamiseks. Rikkalikult A-vitamiini sisaldavad järgmised toiduained :

  • maks, maksapasteet, rasvane kala, munad, margariin, piim, või ja juust;
  • värvilised puu- ja köögiviljad, nagu porgandid, spargelkapsas, paprika, lehtkapsas ja aprikoosid;
  • kalaõli ja teised oomega-3-rasvhappeid sisaldavad toidulisandid.

C-vitamiin aitab toota kollageeni, mis on normaalses seisukorras naha oluline element.

Rikkalikult C-vitamiini sisaldavad järgmised toiduained:

  • tsitruselised, nagu apelsin ja kiivi;
  • marjad, nagu maasikad, mustad sõstrad ja kibuvitsamarjad;
  • paprika, spargelkapsas, kaalikas, spinat ja tomat.

Lihtsad trikid, kuidas hoida oma nahk terve

Naha värskus sõltub ka selle korralikust hooldamisest. Vananev nahk vajab lisaniisutust ja leebemat hooldust kui noor nahk.

Järgnevalt toome välja meie nõuanded vananeva naha hooldamiseks.

  • Niisutav puhastamine

Aastate möödudes muutub nahk tundlikumaks ja niiskusevaeseks, seetõttu on oluline kasutada õrnatoimelist niisutavat puhastusvahendit, mis ei eemalda naha pinda kaitsvat lipiidikihti.

  • Õrn koorimine

Naha koorimine paar korda nädalas eemaldab karedad, surnud naharakud, mis võivad teie niisutava hooldusvahendi tõhusust vähendada, ja annab teie nahale ka tervisliku sära. Kuid tavalised koorimisvahendid võivad naha pinda kriimustada ja nahka kahjustada. Peaksite kasutama õrnatoimelisi nahakoorijaid, nagu ensüümid, mis lahustavad surnud naharakud, selle asemel, et need füüsilisel viisil maha hõõruda.

  • Võimalikult palju niisutust

Vananedes vajab enamiku inimeste nahk lisaniisutust, seda tihti rohkemgi, kui seda arvate. Seega, hellitage end kvaliteetse niisutusvahendiga, mis soovitatavalt sisaldab hüaluroonhapet, ning kasutage seda järjekindlalt ja heldekäeliselt igal hommikul ja õhtul. Ja pidage meeles, et peate jooma piisavalt vett – värske vesi mõjub hästi nii teie nahale kui ka tervisele!

  • Päikesekaitsevahend

Kasutage alati päikesekaitsevahendit! Päike põhjustab 90% vananemismärkidest, nagu kortsud ja vanaduslaigud. Jätke meelde, et päevitus on ajutine, kuid kortsud on igavesed. Ning jah, te päevitute ka siis, kui oma nahka päikesekaitsevahendiga kaitsete. See võtab vaid veidi rohkem aega, kuid selle tulemusena saavutate sügavama päevituse, mis kestab kauem.

Allikad: Norwegian Health Informatics (Norra terviseinformaatika), forskning.noOrkla Health
All rights reserved | Mollers 2016 Copyright