• Kui kaua on soovitatav kasutada tursamaksaõli?

  Kvaliteetset kalamaksaõli on soovitatav kasutada katkematult terve elu vältel alates 4. elunädalast. Kalamaksaõli peaks tarbima igal aastaajal. See, et seda soovitatakse ainult talvel, on vana müüt, mis tekkis seetõttu, et D-vitamiini puudust esineb rohkem just talvel. Tursamaksaõlis on aineid, mis on kasulikud organismile kogu aasta jooksul. Kalamaksaõli on organismile vajalik ka suvel, sest selle koostises olevad oomega-3-rasvhapped aitavad toetada normaalset südametegevust, peaaju ja nägemise funktsiooni.

 • Kuidas valida oomega-3 tooteid?

  Kalamaksaõlitoodete valimisel on väga oluline tootja usaldusväärsus ja oomega-3-rasvhapete kogus tootes. Sageli arvatakse, et 1000 mg kalamaksaõli on sama, mis 1000 mg oomega-3-rasvhappeid. Tegelikult see nii ei ole – olenevalt toote kvaliteedist, võib tuhandes milligrammis kalamaksaõlis oomega-3 kogus kõikuda alates 30 kuni 65%. Seetõttu valides oomega-3-rasvhappeid sisaldavaid toidulisandeid, tuleb uurida nende koostisest, milline on täpne oomega-3-rasvhapete kontsentratsioon soovitatavas päevases koguses.

 • Kas on võimalik ära hoida refluksi pärast kalamaksaõli sissevõtmist?

  Refluks ehk maosisaldise tagasivool söögitorru on sageli esinev probleem. Kui Teil kalamaksaõli sissevõtmisega raskusi, proovige pärast seda midagi süüa. Teine variant on võtta kalamaksaõli enne magamaminekut, siis ei tunne Te mitte midagi.

  Küsimuste korral pidage nõu oma arstiga, apteekriga või saatke meile e-kiri aadressil info@felix.ee

 • Kuidas eemaldada tursamaksaõli plekke ja lõhna riietelt?

  Valage plekile veidi pesuainet ja jätke 30 minutiks seisma. Loputage põhjalikult ja peske nagu tavaliselt.

 • Kui kaua võib hoida Möller’si tursamaksaõli pudelit pärast avamist?

  Tursamaksaõli ei sisalda säilitusaineid. Pärast avamist hoidke pudel külmkapis ning tarbige see 5 nädala jooksul. Kõige pikem säilivusaeg pärast pudeli avamist on 3 kuud.

 • Millest toodetakse Möller’si kalamaksaõli?

  Kõige kõrgema kvaliteediga kalamaksaõli on võimalik toota ainult parima kvaliteediga toorainest. Möller’si vedel tursamaksaõli saadakse värskest Arktika tursakalast, mida püütakse külmadest ja puhastest Norra mere vetest Lofoteni lahel. Sellesse regiooni kudema saabuvaid tursakalu hinnatakse seetõttu, et nad elavad puhtas keskkonnas ja sisaldavad rikkalikult oomega-3-rasvhappeid ning looduslikke D- ja A-vitamiine.

  Lofoteni lahest püütud tursakalu peetakse maailma kõige kvaliteetsemaks kalamaksaõli tooraineks. Tursapüük on Norras riigi seadustega rangelt reglementeeritud.

  Värskeid tursakalu toimetatakse otse kalalaevalt, tähtaegadest rangelt kinni pidades – alates kala kinnipüüdmisest kuni selle kohale toomiseni möödub kõige rohkem 24 tundi. See aitab kaitsta toorainet oksüdatsiooni (õhuga kokkupuute) eest, mille mõjul õli muudab värvi ja omandab ebameeldiva lõhna. Värskelt pressitud kalamaksaõli on peaaegu lõhnatu ja maitsetu.

 • Kas Möller’si tooteid võivad tarbida ka inimesed, kes on kala suhtes allergilised?

  Kapslites on puhas kalamaksaõli. Allergia kalatoodete vastu ilmneb siis, kui organism reageerib kalavalgule (allergeenile). Nüüdisaegsete uurimismeetoditega ei ole valgujääke tursamaksaõlis leitud. Siiski on teoreetiline võimalus, et toode võib tekitada allergiat. Kui olete kala vastu allergiline, küsige Möller’si toodete kasutamise kohta nõu oma arstilt.

 • Kas on ohtlik ületada soovitatavat päevast annust?

  Igal tootel on märgitud soovitatav päevane kogus, millest tuleks kinni pidada. Kuid kalamaksaõlitoodetel märgitud oomega-3-rasvhapete päevased annused on orienteeruvad. Kui puhtaid oomega-3 tooteid tarbitakse arukalt, on neid üle doseerida praktiliselt võimatu. Tervisekaitse spetsialistide soovitatav oomega-3-rasvhapete päevane annus on 1000 mg. Kuid eri vanuses on organismi vajadused erinevad – näiteks pärast südamehaiguse põdemist võivad arstid soovitada tunduvalt suuremat oomega-3-rasvhapete kogust.

  Kui kalamaksaõlitoodetes on vitamiine, on väga oluline kinni pidada soovituslikest normidest. Olge väga tähelepanelikud ja ärge doseerige üle rasvlahustuvaid A-, D- ja E-vitamiine. Kui Te ületate soovitusliku annust haruharva, pole see ohtlik. Üledoseerimise negatiivne mõju avaldub ainult siis, kui ületate annuseid pidevalt ja pika aja jooksul.

 • Kas kalamaksaõli sisaldab raskemetalle?

  Möller’si tooted on maksimaalselt puhastatud meres olevatest ja kaladesse kogunenud mürkainetest. Selleks, et tagada Möller’si toodangu kõrgeimat kvaliteeti, töödeldakse kogu püütud kala Norras asuvas tehases ja tootmist ei viida üle odavamatesse riikidesse. Nii on eesmärk kindlustada Möller’si toodete ülim kvaliteet, teraselt jälgida tootmist ja kohaldada rangeimat kontrolli.
  Seni, kuni merest püütud kala muutub pakitud tooteks, kontrollitakse kvaliteeti koguni kaheksa korda. Möller’s korraldab regulaarselt kolmandate osapoolte kvaliteedikontrolli teste, mida teevad sõltumatud agentuurid. Nii tagatakse toodete ülikõrge kvaliteet.

  Möller’si toodete puhtuse ja kvaliteedi nõuded on tunduvalt rangemad kui Euroopa farmakopöa ametlikud standardid. Möller’si tooteid võivad ohutult ja pidevalt tarbida nii lapsed kui ka täiskasvanud.

 • Kas imikutele võib anda sidrunimaitselist tursamaksaõli?

  Jah. Maitseaine, mida kasutatakse õli maitsestamiseks, ei tekita allergilisi reaktsioone. Voksentoppeni astma- ja allergiakeskus Oslos uuris, kas tursamaksaõli tekitab allergilisi reaktsioone imikutel. Fakte tekitatud allergiate kohta pole teada.
  Maitsestatud tursamaksaõli tahavad mitte imikud, vaid täiskasvanud. Imikutele on parem anda naturaalse maitsega õli. Kui suuremaks saades tahab laps proovida ka muu maitsega kalamaksaõli, pakkuge talle sidruni- või puuviljamaitselisi (tutti-frutti) Möller’si tooteid.

 • Kas väikelapsed võivad kasutada kapsleid?

  Väikelastel võib olla raskusi kapsli allaneelamisega ja võib tekkida läkastuse oht. Seetõttu oleks parem, kui annaksite alla 3-aastastele lastele vedelat kalamaksaõli. Niiviisi tagate, et laps saab vajalikku oomega-3 koguse ja harjutate last tarbima vedelat kalamaksaõli. Seetõttu ei ole täiskasvanuna mingit psühholoogilist tõket, mis segaks õli allaneelamist (on inimesi, kes ei julge võtta vedelat õli kõigepealt psühholoogilistel põhjustel). Rubriigist „Kasulikud soovitused“ leiate videoklipi, kus näidatakse täpsemalt, kuidas anda kalamaksaõli imikutele ja väikelastele.

 • Kas Möller’si tooteid võivad kasutada rasedad ja imetavad naised?

  Rasedatel ja imetavatel naistel on eriti tähtis saada piisavalt oomega-3-rasvhappeid ja D-vitamiini, mida leidub tursamaksaõlis. D-vitamiin on vajalik kaltsiumi omastamiseks ja see on vajalik loote luustiku arenguks. Möller’si tursamaksaõlis on eriti palju oomega-3-rasvhappet DHA, mida on vaja loote ja imiku peaaju ja silma võrkkesta arenguks.

 • Kas samal ajal võib kasutada mitut Möller’si toodet?

  Jah, korraga võib kasutada mitut Möller’si toodet. Kuid tuleb olla tähelepanelik ja pidada silmas toodetes olevat rasvlahustuvate A-, D-ja E-vitamiinide kogust. Nende päevast annust ületada ei tohi.

 • Mille poolest erineb vedel kalamaksaõli kapslitest? Milliseid tooteid valida?

  Oomega-3-rasvhappeid EPA ja DHA on nii vedelas kalamaksaõlis kui ka kapslites. See on kõige tähtsam. Peamine erinevus vedela kalamaksaõli ja kapslite vahel on tooraine päritolu ja tootmisviis. Möller’si vedel kalamaksaõli on looduslik tursamaksaõli, mida saadakse värskest tursamaksast. Kapslite valmistamisel saadakse oomega-3-rasvhappeid mitte ainult tursast, vaid ka teistest oomegade poolest rikkalikest kaladest – anšoovisest või sardiinist.

  Tursamaksaõlis olevad A- ja D-vitamiinid on looduslikud, kala organismis sünteesitavad vitamiinid. Teistesse kalamaksaõlitoodetesse lisatakse vitamiine tootmise käigus.

  Sobiva toote valik oleneb inimese harjumustest. Mõned inimesed valivad ainult Möller’si vedela kalamaksaõli, sest selle soovitatavas päevases annuses on kõige suurem oomega-3-rasvhapete kogus – koguni 1200 mg. Lisaks on mõned inimesed lapsepõlvest harjunud tarbima vedelat kalamaksaõli või neile lihtsalt ei meeldi neelata kapsleid. Teistega on vastupidi – nad eelistavad kapsleid. Seetõttu pakub Möller’si tootevalik sobivaid variante erinevatele soovidele ja vajadustele.

TERVELE KEHALE. TERVEKS ELUKS.
Jälgi meid Facebookis, et olla kursis meie tegemistega
Facebook
Orkla Health
All rights reserved | Mollers 2016 Copyright