Miks on oomega-3 imetamise ajal kasulik?

Nagu arvatavasti juba teate, sisaldab rinnapiim lapse tervisele kriitilise tähtsusega koostisosi. Kuid kas teadsite, et oomega-3-rasvhappeid sisaldavatel toidulisanditel on lapse ajutegevuse ja nägemise arengule positiivne toime?

Vastse vanemana võib arusaamine, et teist sõltub täiesti uus elu, olla jalustrabavalt ehmatav. Täiesti normaalne on muretseda, kas teete lapse eest hoolitsemisel vigu või kas toimite hoopis valesti.

Miks laps nii palju nutab? Kuidas ma ta magama panen? Kas laps areneb nii nagu vaja? Tuletage endale meelde, et tavaliselt loksub kõik ajaga paika ja teie laps kasvab terveks ja tugevaks.

Ja õnneks ei pea enamik inimesi muretsema, millega oma last toita.

Loodus on teid juba varustanud vastsündinule optimaalse toiduga – rinnapiimaga. Seetõttu on oluline veenduda, et sööte imetamisperioodil endale vajalikke toiduaineid.

Tervisedirektoraadi andmetel sõltub rinnapiima toitainete sisaldus sellest, mida ema sööb.

Teie menüü peab olema läbimõeldult koostatud, see peaks varustama teid piisava energiaga, mis on vajalik piima tootmiseks, ja sisaldama toitaineid, mida nii imetav ema kui ka imetatav laps mõlemad vajavad. Tervisliku toitumise soovitused imetavatele emadele on peaaegu samad, mis ülejäänud rahvastikule – kuid arvesse tuleb võtta mõningaid erandeid.

Toitaine, millele imetamise perioodil erilist tähelepanu peaksite pöörama, on oomega-3. Oomega-3 sisaldab rasvhapet DHA (dokosaheksaeenhape), mis osaleb aju ja silmade arengus. Aju ja silmad läbivad lapse esimesel eluaastal hiiglasliku arengu ja seetõttu on äärmiselt tähtis, et teie laps saab seda rasvhapet piisavas koguses. Mõelge lihtsalt kõigele sellele, mida teie väike südametemurdja tulevikus selgeks õpib ja mida ta esimest korda oma silmadega vaatab.

D-vitamiini peamine allikas on rasvane kala, kuid piisava hulga kala lisamine tavalise inimese toitumiskavasse võib olla üsna keerukas. Sellel põhjusel soovitab tervisedirektoraat võtta korrapäraselt kalaõli, et suurendada rinnapiimas sisalduvat D-vitamiini kogust.

Mölleri kalamaksaõli sisaldab ka oomega-3-rasvhapet DHA, mida samuti soovitatakse rasedatele naistele ja imetavatele emadele.

Lugege kõiki tervisedirektoraadi soovitusi imetavatele emadele siit.

Lapsevanemaks saamine on imeline kogemus, kuid toob samal ajal kaasa terve hulga uusi muresid. Niisiis jätke meelde, et 99% teie muredest ei ole põhjendatud, oluline on juhinduda tervest mõistusest ja pakkuda oma lapsele palju armastust.

Allikas: Norra TervisedirektoraatOrkla Health
All rights reserved | Mollers 2016 Copyright