Kuidas saada endale kaunis suvine nahk

Reegel, millest tuleks juhinduda, on järgmine: mis toidab teie keha, toidab ka teie nahka.

Nahk on elusorgan, mille rakud ennast pidevalt uuendavaid.

See, mida te sööte, mõjutab nii teie füüsilist kui ka vaimset enesetunnet. Õige, tervislik toit ja jook mängivad samuti rolli selles, milline on teie tervislik seisund ja välimus.

Neile, kes elavad aktiivset elu, on tervislik toitumine ja piisav joogikogus – joogi all mõeldakse soovitatavalt värsket vett – eriti oluline.

Parim toit kauni naha saavutamiseks

Puu- ja köögiviljad sisaldavad palju vitamiine, mis on teie nahale kasulikud, ja on üldjuhul hea toit teie kehale. Tarbige puu- ja köögivilju, mis sisaldavad rikkalikus koguses A- ja C-vitamiini. A-vitamiin kannab olulist rolli uute naharakkude moodustumisel ja C-vitamiinil on tähtis osa kollageeni tekkimisel.

Mineraalid tsink ja jood on kasulikud toitained, mis aitavad teie naha eest hoolt kanda. Tsinki esineb suures koguses härja- ja lambalihas, kuid seda mineraali leidub ka taimse päritoluga toidus, nagu läätsed, oad, terad ja seemned.

Joodi olulised allikad on kala ja piimatooted.

Samuti on soovitatav tarbida piisavas koguses vett, et vältida vedelikupuudust ja kuiva naha teket.

Rasvaseid ja magusaid toite ei peeta tervislikeks ei naha ega ka keha jaoks.

Vajalikke vitamiine ja mineraale hõlmav tasakaalustatud toitumine tagab teie hea tervisliku seisundi ja kauni naha püsimiseks olulised tingimused.

Miks on päike teile kasulik?

Kui päikesevalgus puutub teie nahaga kokku, alustab see kehas D-vitamiini moodustamise protsessi. Meile kõigile on teada, et D-vitamiin aitab kaasa immuunsüsteemi toimimisele.

Kui palju päikest te vajate? 15 minutit ilma päikesekaitsevahendita. Vastavalt Norra Vähiliidus läbi viidud uuringutele on see hinnanguliselt optimaalne päikese käes viibimise aeg mida enamik meist vajab, et ammutada päikesest tervislikku kasu. Ning põhjus, miks te ei peaks selle 15 minuti jooksul päikesekaitsevahendit kasutama, peitub selles, et päikesekaitsevahendid hoiavad ära päikesevalguse abil D-vitamiini moodustumise.

Mida teha, kui päike ei paista? Kuna me elame riigis, kus talvel on vähe päevavalgust, kannatame suurema osa aastast D-vitamiini puuduse all. Seetõttu on meil soovitatav süüa rasvast kala ja manustada kalaõli või D-vitamiini sisaldavaid toidulisandeid.

Millise päikesekaitsevahendi ma valima peaksin?

Norra Vähiliit soovitab enamikul norralastel kasutada päikesekaitsevahendit faktoriga 15. Siiski tuleb seda üldist soovitust kohandada vastavalt personaalsele nahatüübile. Kontrollige oma nahatüüpi siin: Kreftforeningen.no – Mis on teie nahatüüp?

Kui reisite lõunapoolsetesse riikidesse, kasutage esimestel päevadel kõrgema päikesekaitsefaktoriga vahendit.

Kas teil on veel eelmiste aastate päikesekaitsevahend alles? Veenduge, et see ei ole oma säilivustähtaega ületanud. Asendage see uuega, kui olete osa sellest ära kasutanud, see on olnud päikese või kuumuse käes või see on olnud mõnda aega ilma korgita.

Allikas: Norra Vähiliit, Nutrilite’i terviseinstituut (NHI) ja derma-endokrinoloogia valdkonda käsitlev ajakirjandus (Derma-endocrinology magazine)Orkla Health
All rights reserved | Mollers 2016 Copyright