1. Tarbige 1000 milligrammi päevas.
Tervisekaitse spetsialistid soovitavad täiskasvanud inimesele iga päev tarvitada 1000 milligrammi oomega-3-rasvhappeid. Sellisel kogusel on uuringutega tõestatud positiivne mõju organismile.
Uurige: iga toote pakendile on märgitud, milline oomega-3-rasvhapete kogus on toote päevases annuses. Näiteks üks teelusikatäis (5 ml) Möller’si vedelat kalamaksaõli sisaldab koguni 1200 milligrammi oomega-3-rasvhappeid.

2. Valige sobilik oomega-3-rasvhappe tüüp.
Oomega-3 on üldine polüküllastumata rasvhapete grupi nimetus. Need on kas taimse päritoluga (ALA ehk alfa-linoleenhape) või kalast saadud (EPA ehk eikosapentaeenhape ja DHA ehk dokosaheksaeenhape). Just merekaladest saadud oomega-3-rasvhapped aitavad säilitada normaalset südame- ja veresoonkonna talitlust ja ajutegevust ning nägemise funktsioone. Seetõttu on oluline valida toidulisandid, millel on tõestatud positiivne mõju ja sisaldavad merekaladest saadud oomega-3-rasvhappeid DHA ja EPA.
Uurige: DHA ja EPA on ainult merekaladest saadud toodetes. Alfa-linoleenhape ALA on taimse päritoluga. Usaldusväärsed tootjad märgivad pakendile mitte ainult kui palju, vaid ka milliseid oomega-3-rasvhappeid tooted sisaldavad. Kui DHA ja EPA kogust ei ole pakendil märgitud, võib olla, et tootes neid ei ole. Näiteks üks teelusikatäis (5 ml) Möller’si vedelat kalamaksaõli sisaldab koguni 400 mg EPA ja 600 mg DHA rasvhappeid, kokku 1000 mg DHA ja EPA.

3. Valige naturaalne oomega-3-rasvhappe vorm.
Looduslikes allikates ja Möller’si toodetes esinevad oomega-3-rasvhapped triglütseriidide kujul (see on molekuli looduslik vorm). Triglütseriididest omastab organism oomega-3 paremini kui etüülestrist.
Uurige: loodusliku päritoluga oomega-3 esineb triglütseriidide kujul. Harilikult on see märgitud toodete pakenditel. Küsimuste korral võite alati võtta ühendust tootjate või tarnijatega.

Orkla Health
All rights reserved | Mollers 2016 Copyright