Toetab südametegevust
Süda on peamine südame-veresoonkonnasüsteemi osa. Vananedes kahjustab meie veresooni ateroskleroos – veresooned ahenevad, muutuvad jäigemaks ja kaotavad elastsuse. Kui südamelihast toitvad veresooned ahenevad, tunneb inimene rinnas valu, mida meditsiiniliselt nimetatakse rinnaangiiniks ehk stenokardiaks ning areneb südamekoronaarhaigus.
Kalas leiduvad oomega-3 eikosapentaeenhapped (EPA) ja dokosaheksaeenhapped (DHA) vähendavad triglütseriidide sisaldust vereplasmas, aitavad hoida normaalset vererõhku ja südametegevust.
Mõlemad oomega-3-rasvhapped, EPA ja DHA, võivad vähendada triglütseriidide sisaldust 20–50% võrra. Neid happeid sisaldavate toidulisandite tarvitamine võiks olla kasulikum inimestele, kelle triglütseriidide sisaldus veres on liiga kõrge.
Ameerika Südame Assotsiatsioon ja Norra südame ja kopsude assotsiatsioon soovitab tarbida 1000 mg oomega-3-rasvhappeid päevas. Euroopa Kardioloogide Selts soovitab kõigile patsientidele pärast müokardiinfarkti tarbida kalaõli lisavahendina.
Vajalikud aju funktsioonide alalhoidmiseks ja arenguks
Oomega-3-rasvhapped on kesknärvisüsteemi rakkude struktuuriosa ja on seetõttu vajalikud aju arenguks ja selle normaalseks talitluseks. DHA hape on põhiline omega-3-rasvhape, mis on vajalik aju, närvide ja silma võrkkesta arenguks imikueas ning normaalseks aju- ja nägemisfunktsiooniks kogu elu vältel.
On tõestatud, et DHA igapäevane tarbimine võib parandada vanemaealiste inimeste kognitiivseid funktsioone. 250 mg DHA hapet päevas aitab säilitada normaalset ajutegevust ja nägemist.
Loode saab talle vajalikud EPA ja DHA happed ema organismist, mistõttu peab nende rasvhapete kogus raseda organismis olema piisav.

Orkla Health
All rights reserved | Mollers 2016 Copyright